تبلیغات
انسان ، طبیعت ، معماری - نمونه سوالات انسان طبیعت معماری استاد حیدریان
محمدرضا عابدی
درباره وبلاگ

محمدرضا عابدی
آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

نویسندگان

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox


نمونه سوالاتی که در زیر آمده سوالات امتحانی درس انسان طبیعت معماری جناب آقای محمود حیدریان در دانشکده معماری دانشگاه آزاد واحد چالوس  در نیمسال اول آموزشی سال 90 میباشد و فقط جنبه اطلاع رسانی دارد و نویسنده هیچگونه مسولیتی در قبال آن ندارد.

برای دریافت سوالات به ادامه موضوع مراجعه نمایید.

 

1.درخت سرو نماد چیست و در کدام قسمت از بناهای تاریخی به چشم می خورد؟

درخت سرو در ساخت نمای بناهای آجری و بندگچی به چشم می خورد. این نمادکه برای هر بیننده ای زیبا و دل انگیز است نشانه ای از آزادی و حیات جاویدان و راستی و قامت استوار وایستادگی می باشد .

 

2.تاثیر اقلیم و طبیعت روی معماری پرندگان چیست؟

انتخاب محل ساختمان در رابطه با باد,آفتاب,سرما,گرما وشیب بسیار اهمیت دارد پرندگان آشیانه های مختلفی از نظر Shape  و Structure  و مصالح طبیعی و ارتفاع از سطح زمین موجود و اندازه دارند آشیانه شان در پناه باد و رو به آفتاب است .

 

3.بیونیك در لغت به چه معناست و ذكر تعریف آن؟

«بیونیك» در لغت نامه به معنای «زیستار شناختی» یا به كارگیری اندام های ساختگی طبیعت است كه برای اولین بار این واژه توسط دانشمند آمریكایی به نام «جك. ای. استیل» در سال 1959 به كار برده شد. وی بیونیك را علم سیستم هایی كه شالوده و پایه تمامی آن ها سیستم های زنده اند، می داند.

 

4.اكوتك در معماری مدرن به چه معنا است؟

به این معنا است كه تكنولوژی در مقابل طبیعت قرار نمیگیرد بلكه در كنار و به موازات آن جهت بهره برداری هرچه بیشتر از امكانات محیطی و تامین آسایش انسان است.

 

5.خودبسندگی چیست؟

معماران ایرانی سعی میكردند مصالح مورد نیاز خود را از نزدیكترین جاها به دست آورند و چنان ساختمان را بنا میكردند كه نیازمند به مصالح جاهای دیگر نباشد و "خودبسنده" باشد. بدین گونه كار ساخت پرشتابتر انجام میگرفت و ساختمان نیز با محیط اطراف خود سازگارتر در می آمد. همچنین هنگام نوسازی و مرمت آن نیز همیشه مصالح آن در دسترس بود.نوشته شده توسط :محمدرضا عابدی
جمعه 7 بهمن 1390-01:59 ق.ظSusa Web Tools