تبلیغات
انسان ، طبیعت ، معماری - مجسمه شهری در پکن، المان شهری،با کارکرد فرهنگی
محمدرضا عابدی
درباره وبلاگ

محمدرضا عابدی
آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

نویسندگان

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

گروه طراحی Paul Cocksedge از کشور انگلستان، یک مجسمه شهری مدرن را در پکن طراحی و اجرا کرده اند. این مجسمه در فستیوال طراحی شهر پکن شرکت کرده بود.

 این مجسمه شهری دارای 20 متر طول و 7 متر ارتفاع می باشد. و مقیاس چشم گیر مجسمه به عنوان یک اثر تاریخی، به توانایی صنعتی کشور چین اشاره دارد. این مجسمه از ورق های فولادی نورد شده تشکیل شده است که با یک ساختار پیچیده، طراحی و توسط تولیدکنندگان محلی، مونتاژ شده است.

نکته جالب توجه در طراحی این مجسمه، توجه به کارکرد فرهنگی این المان شهری می باشد. بر روی ورق های فولادی، متون ادبی، فرهنگی و تاریخی کشور چین به دو زبان چینی و انگلیسی حک شده است و این اقدام، علاوه بر مخاطبان داخلی، توریست ها و مسافران خارجی را نیز با فرهنگ و آداب و رسوم و تاریخ کشور چین آشنا خواهد کرد.

این مجسمه در محور اصلی شرق-غرب شهر پکن واقع شده است و علاوه بر زیبایی بصری، نمادی است برای یادبود جشن هزاره چین و هرروزه، مخاطبان و عابران پیاده را به مکث و استراحت و مطالعه تشویق می کند. در حال حاضر، این مجسمه به یکی از زیباترین فضاهای عمومی در شهر پکن تبدیل شده است و مشوق بسیار خوبی برای کنکاش در تاریخ و فرهنگ چین به حساب می آید.

منبع: سایت خبری / تحلیلی معماری نیوز


نوشته شده توسط :محمدرضا عابدی
شنبه 26 آذر 1390-01:05 ق.ظSusa Web Tools