تبلیغات
انسان ، طبیعت ، معماری - پاویون چوبی،با برداشتی از اسکلت خارپشت دریایی
محمدرضا عابدی
درباره وبلاگ

محمدرضا عابدی
آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

نویسندگان

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

در تابستان سال 2011 میلادی، دانشجویان معماری دانشگاه اشتوتگارت، با کمک گروهی از طراحان سازه، یک پاویون چوبی را با برداشتی از اصول بیولوژیکی و مورفولوژی اسکلت خارپشت دریایی طراحی کردند. این طراحی با استفاده از معماری دیجیتال و شبیه سازی کامپیوتری انجام شد.

در این پاویون، طیف وسیعی از اشکال هندسی، از طریق فرآیندهای محاسباتی، پیاده سازی شد. این پاویون چوبی با استفاده از ورق های بسیار نازک از تختة سه لا با ضخامت 6.5 میلیمتر ساخته شد.

 این پوسته اسکلتی، یک سیستم مدولار را تشکیل می دهد که از به هم پیوستن صفحات چندگوشه، ظرفیت تحمل بارهای زیاد را توسط آرایش هندسی موجود، میسر می سازد. علاوه بر اصول ساختمانی و معماری، از خواص اساسی ساختار بیولوژیکی نیز، در فرآیند طراحی محاسباتی این پروژه استفاده شده است، به گونه ای که علاوه بر سبک بودن، دارای مقاومت بالا در مقابل عوامل گوناگون جوی باشد. این پاویون از 850 صفحه چوبی و بیش از 100000 مفصل تشکیل شده است. نکته قابل توجه در مورد این پاویون چوبی این است که تمامی مراحل تحقیق، طراحی و ساختِ آن، به صورت مشترک توسط دانشجویان و محققان دانشکده انجام شده است.منبع: سایت خبری / تحلیلی معماری نیوز


نوشته شده توسط :محمدرضا عابدی
شنبه 26 آذر 1390-12:58 ق.ظSusa Web Tools